II Mistrzostwa Zabawa z Judo
2012-04-17

W ostatni weekend odbyły się II Mistrzostwa Zabawa z Judo, w których udział wzięło ponad 200 dzieci z 11 sekcji Judo MKS Juvenia Wrocław.Najlepszą sekcją spośród zaproszonych drużyn została ekipa Tygrysów z Oleśnicy od Trenera Michała Zamęckiego. Spośród sekcji Zabawa z Judo drugi raz z rzędu wygrały Kąty Wrocławskie, gdzie zajęcia prowadzi Trener Patryk Jamiński.

Zawody rozgrywane były na 3 matach. Sędziowali utytułowani zawodnicy wrocławskich klubów – Mateusz Rudnicki, Mistrz Polski Seniorów z kategorii +100 kilogramów, Sebastian Janicki, Mistrz Polski Seniorów z kategorii do 60 kilogramów oraz Marcin Kusz, członek Kadry Narodowej do lat 23, zawodnik wrocławskiej Gwardii.

Mimo sprawnego przebiegu zawodów, wkradło się kilka niedociągnięć, za które przepraszamy. Zawody zostały rozegrane lepiej niż w roku ubiegłym i na pewno za rok wyeliminujemy kolejne błędy.

Zawodnicy byli podzieleni ze względu na wiek, wagę, ale także umiejętności. Był to turniej towarzyski, który miał na celu stworzenie młodym sportowcom warunków do pokazania swoich umiejętności oraz walki ze stresem, jaki jest związany z udziałem w tak dużej imprezie sportowej. Dla trenerów wyniki zawodników mają znaczenie trzeciorzędne, natomiast zwracają uwagę na techniki, jakie wykonują ich podopieczni. A trzeba przyznać, że na tym turnieju można było zobaczyć wiele naprawdę pięknych rzutów!

Klasyfikacja drużynowa zaproszonych sekcji (1 punkt to wygrana walka, jeśli walka została wygrana przed czasem, na Ippon, wówczas otrzymywano 2 punkty):