Pierwszy obóz wakacyjny za nami!
2012-07-16

Pierwszy wakacyjny obóz już za nami! Wzięło w nim udział 15 judoków z sekcji judo w Żórawinie i Tyńcu Małym, a łącznie prawie 120 dzieci z MKS Juvenia Wrocław, Olimpu Nowa Sól oraz ze Szwecji. Uczestnicy wykazali się ogromnym hartem ducha i wytrwałością. Dwutygodniowy obóz to przede wszystkim dla większości długa rozłąka z rodziną, ale także okres wzmożonego treningu. Ale na szczęście treningi przeplatane były zabawą na plaży oraz wycieczkami.

Prawie codziennie o 6:30 ruszaliśmy na rozruch. Dzieci młodsze biegły na plażę, gdzie miały zajęcia ogólnosprawnościowe oraz zabawy, natomiast starsi biegli pętelkę, której długość wynosi 4350 metrów. Znaleźli się jednak ochotnicy z roczników 2004-2005, którzy spróbowali przebiec ten dystans (na przykład Dawid) i bardzo dobrze sobie poradzili!

Po śniadaniu przeważnie wychodziliśmy na plażę. Nie zawsze udawało się napawać promieniami słonecznymi, ponieważ w pierwszym tygodniu obozu regularnie plany krzyżowały przelotne deszcze. W drugim było zdecydowanie lepiej! Mimo pogody w kratkę dzieci miały sporo okazji do zabawy na plaży i kąpieli w morzu.

Codziennie mieliśmy treningi na macie. Po wspólnej rozgrzwce grupa była dzielona na pół. Młodsi powtarzali podstawowe techniki poznane w sekcjach, natomiast starsi i bardziej doświadczeni uczyli się lub doskonalili techniki trudniejsze, wymagane w trakcie egzaminu na  4 KYU. Oczywiście na koniec wszyscy mogli się sprawdzić w trakcie walk szkoleniowych z judokami z innych sekcji.

Na wyższe stopnie zdali: Laura Chorążewska (5 KYU), Matylda Odrowąż-Wilkońska (5 KYU) oraz Alex Pitner (4 KYU). Serdeczne gratulacje!

Wieczorami dzieci miały możliwość rozegrać turniej tenisa stołowego oraz szachowego. Jeśli pozwalała na to pogoda to ruszaliśmy na spacer po plaży, a najodważniejsi nie tracili okazji i kąpali się w morzu.

Oprócz treningów udało się zobaczyć kilka ciekawych miesc. Najpierw poszliśmy do Władysławowa, żeby zobaczyć centrum tego turystycznego miasteczka, Centralny Ośrodek Sportu oraz Aleję Gwiazd Sportu. Trener Zbigniew Zamęcki, mający ogromną wiedzę na temat polskich olimpijczyków, opowiadał ciekawostki na temat wszystkich sportowców, którzy mają swoje gwiazdy w alei. Jeden z naszych podopiecznych przeraził się informacją, iż kilkoro medalistów olimpijskich „zginęło w obozie” i trzeba było mu wytłumaczyć, że na naszym obozie nic mu nie grozi.

Kolejny przystanek to Galeria Morska - Muzeum zrobione w prawdziwym statku stojącym w porcie we Władysławowie. Profesjonalni przewodnicy przekazywali informacje na temat funkcjonowania załogi na statkach oraz czasami pozwalali korzystać z różnego rodzaju osprzętu. Polecamy wszystkim, którzy wybiorą się na urlop do Władysławowa!

Największym wydarzeniem była wycieczka do Malborka. Zwiedzenie zamku zajęło nam cały dzień, ale mimo zmęczenia dzieci nie narzekały na nudę. Najbardziej przeszkadzający mieli spędzić noc w lochach, ale ostatecznie wszyscy zostali ocaleni. Po wycieczce część ekipy zakupiła różnego rodzaju broń białą, ale zostali szybko rozbrojeni w autokarze, dzięki czemu do domu grupa wróciła w komplecie.

W drugim tygodniu wybraliśmy się także do Helu, gdzie skupiliśmy się na wizycie w fokarium (w trakcie karmienia można było zobaczyć różne sztuczki wykonywane przez foki) oraz Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie największą frajdę dały ogromne eksponaty, na które można było bez ogranizczeń wchodzić. Ponadto dzieci mogły poznać odrobinę historii oraz widziały różnego rodzaju eksponaty z okresu wojny.

Na koniec obozu wybraliśmy się na basen w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Nie jest to Aquapark wielkości tego wrocławskiego, ale nikt nie narzekał na nudę.

Żadnemu z dzieci nic się nie stało, ponad 50 osób zdało na wyższy stopień szkoleniowy (przede wszystkim 5 KYU), nad grupą panowała kadra trenerska, mieliśmy opiekę Pani Pielęgniarki w ośrodku oraz Lekarza w Centralnym Ośrodku Sportu, na szczęście najpoważniejsze kontuzje to pozdzierane kolana.

Zamieszczamy w galerii zdjęcia, więcej zdjęć będzie można niedługo znaleźć na stronie klubowej: www.gwardiajuvenia.pl

Do zobaczenia we wrześniu!


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio