Pierwsze zawody po wakacjach
2010-09-20

W dniach 18-19 września 2010 w Sobótce odbywało się prawdziwe święto judo. W czasie weekendu zorganizowane zostały zawody dzieci, młodzików a także Mastersów. Młodzi zawodnicy mogi zarówno wziąć udział w rywalizacji w swojej grupie wiekowej, jak i podpatrzeć dojrzałe judo w wykonaniu dorosłych judoków.

Spośród judoków sekcji z Tyńca Małego startowały jedynie Sara Jakubek, Zuzia Poterek oraz Monika Foks. Pozostali skorzystali z ostatnich 2 tygodni "wakacji", ponieważ zajęcia w Tyńcu Małym rozpoczynają się na początku października. Monika brała udział w sobotnich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, gdzie startowali młodzicy i młodziczki (roczniki 1996-1997) z czterech województw - dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz opolskiego. Zajęła miejsce 7. w kategorii do 52 kg.

Następnego dnia odbył się pierwszy Turniej Judo Dzieci "Kuma" Cup, w którym udział wzięło ponad 150 zawodników. Zuzia nie miała rywalek w swojej kategorii wagowej, dlatego wszystkie 4 walki rozegrała z chłopakami i po zaciętej walce zajęła 5. miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się Sara. Miała 5 walk, z czego 3 wygrała na ippon, co dało jej srebrny medal. Brawo dla wszystkich dziewczyn.

Na kolejnym turnieju zaprezentują się pozostali judocy z Tyńca Małego. Do tego czasu trzeba ciężko trenować, żeby przywieźć worek medali.

Sponsorzy i Partnerzy

Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt