IV Mistrzostwa Zabawa z Judo
2014-05-15

Dnia 11 maja w Kątach Wrocławskich odbyły się IV Mistrzostwa Zabawa z Judo. W zawodach udział wzięło 315 osób z 30 ekip. Turniej miał charakter edukacyjny  a hasło zawodów brzmiało: „Jeśli wyszedłeś na matę to już jesteś zwycięzcą”. Zawody Judo to dla wielu dzieci ogromny stres, który trzeba pokonać. Na szczęście uczestnicy stanęli na wysokości zadania.

W przepisach dzieci starszych wprowadzono zmiany, które mają młodych zawodników przybliżyć do przepisów obowiązujących w poważniejszej rywalizacji w grupie młodzika. Nie było żadnych większych urazów i chyba większość dzieci mogła czuć się zadowolona.

Turniej rozegrano na 5 matach w pięknej hali GOKiS w Kątach Wrocławskich. Każdy zawodnik otrzymał medal, kubek, dyplom, zwycięzcy także czapki.

Jeśli chodzi o aspekty sportowe najlepszą drużyną zawodów z grupy klubów i sekcji nie należących do MKS Juvenia Wrocław został WKS Śląsk Wrocław. Na wyróżnienie zasługują także zawodnicy z Olimpu Nowa Sól, którzy na 9 osób zdobyli 7 złotych medali.  W klasyfikacji Sekcji MKS Juvenia Wrocław wygrał UKS 36 Wrocław, drugie miejsce zajęły Tygrysy z Oleśnicy a na trzecim miejscu znaleźli się Judocy z SP 3 we Wrocławiu.

W grupie sekcji Zabawa z Judo wygrali gospodarze – UKS Judo Kąty Wrocławskie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się:

10. Wojszycka Akademia Talentów.

Dziękujemy za wsparcie Gminy Kąty Wrocławskie oraz Powiatu Wrocławskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji zawodów oraz w trakcie rozgrywania turnieju. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga sprawnej organizacji oraz zaangażowania wielu ludzi.

Do zobaczenia za rok J

Kilka zdjęć znajduje się w galerii na stronie www.zabawajudo.pl. Więcej zdjęć zamieszczono na Facebooku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.679332108798933.1073741832.129911823740967&type=1

Kolejne zawody już w ten weekend w Świdnicy.

Sponsorzy i Partnerzy

Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt