I Mistrzostwa Zabawa z Judo za nami!
2011-03-19

19. marca w Świętej Katarzynie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Zabawa z Judo. Udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników w wieku od 5 do 14 lat. Zawody rozegrane zostały na trzech matach w ciągu niespełna 4 godzin. Oprócz naszych sekcji z Tyńca Małego, Żórawiny, Tyńca Małego oraz Świętej Katarzyny udział wzieli zawodnicy z sekcji z Nowego Dworu (Wrocław) oraz sekcji MKS Juvenia Wrocław: ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu, z Oleśnicy, a także Jordanowa Śląskiego.

Rozegrano wiele emocjonujących pojedynków, nie zabrakło też naprawdę pięknych rzutów. Za najlepszych techników zawodów uznano:

- Kingę Klimczak z Kątów Wrocławskich
- Martę Zdanowicz z Oleśnicy
- Łukasza Gizlera z SP 3 we Wrocławiu
- Patryka Wołoszyna z Jordanowa Śląskiego.

Sędziowie i trenerzy wybierający najlepszych techników zawodów mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ nie brakowało judoków, którzy wygrali wszystkie swoje walki przed czasem.

Najliczniej reprezentowana była ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu i to właśnie podopieczni trenera Zbigniewa Zamęckiego wypadli najlepiej. W klasyfikacji drużynowej uzyskali 94 punkty, zaś druga ekipa (z Kątów Wrocławskich) miała ich 58. Punkt przyznawano za każdą wygraną walkę, a jeśli skończyła się techniką ocenioną na ippon - dwa punkty. Judocy tych dwóch sekcji wykazali się największą efektywnością.

Spośród sekcji Zabawa z Judo najlepiej wypadła sekcja z Kątów Wrocławskich (58 punktów). Drugie miejsce zajęła sekcja z Żórawiny (54), trzecie z Tyńca Małego (26), natomiast czwarte - sekcja ze Świętej Katarzyny (25).

Każdy z zawodników za postawę godną prawdziwego judoki otrzymał medal, pamiątkowy dyplom, koszulkę oraz małe "słodkie co nieco".

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia Gminy Siechnice, która udostępniła salę. Dziękujemy także sponsorom współfinansującym koszulki:

- firmie EuroPart i Panu Łukaszowi Buciakowi
- Restauracji Szajnochy11
- Skład Węgla Bogdan Jamiński
- firmie MAWAL,

oraz Pani Renacie Wichot i Cukierni Karpicko za dostarczenie nam pysznych słodkości i ufundowaniu słodyczy dla najlepszych techników zawodów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam sprawnie przeprowadzić zawody. Mamy nadzieję, że drugie Mistrzostwa będą jeszcze bardziej udane!

Lista zwycięzców poszczególnych kategorii wagowych zostanie podana niebawem.

Rodzice, którzy mają ciekawe zdjęcia z zawodów i chcieliby podzielić się nimi z innymi, proszeni są o przesłanie ich na nasz adres e-mailowy: kontakt@zabawajudo.pl, lub przekazać trenerowi prowadzącemu zajęcia na dowolnym nośniku danych.


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio