Relacja z obozu w Chłapowie
2014-08-17

Obóz w Chłapowie dzieci z sekcji Zabawa z Judo z Kątów Wrocławskich, Żórawiny, Marcinkowic, Świętej Katarzyny, Jelcza-Laskowic, Czernicy oraz Tyńca Małego, Krakowskiej 98 oraz współpracującego klubu Sakura.

2 tygodnie w Chłapowie i Władysławowie były słoneczne i pełne atrakcji.

Prawie codziennie młodzi judocy mieli rozruch o godzinie 6:30. Najmłodsi brali udział w zajęciach na plaży a najstarsi i najmocniejsi biegli pętlę o długości 4,5 kilometra. Najlepszy czas obozu miał Karol Drozdowski (Kąty Wrocławskie). Na szczególne wyróżnienie zasługują także inni czołowi biegacze obozu: Kinga Kniter, Kamil Kowalik (oboje z Czernicy), Wiktor Pigułeczka (Kąty Wrocławskie) oraz Igor Ławrynowicz (Żórawina), którzy regularnie przybiegali pierwsi. Brawa należą się wszystkim, którzy walczyli ze zmęczeniem i swoimi słabościami i potrafili ukończyć trasę.

Rano przeważnie bawiliśmy się na plaży, korzystaliśmy z możliwości kąpieli w morzu oraz opalaliśmy się. Oprócz gry w piłkę, bule, zabawy w piachu, zabawy w morzu, odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Były dni, w które słońce nie wychodziło, ale wówczas uczestnicy obozu brali udział w turniejach: tenisa stołowego, szachowym, w warcaby oraz wiedzy o Judo (po kilku lekcjach Judo). Ponadto odbył się Konkurs Czystości oraz zawody w SUMO, w których startowali wszyscy obozowicze.

Codziennie mieliśmy możliwość pracy na macie. Efektem jest bardzo duża liczba zdanych egzaminów na wyższe stopnie. Na macie współpracowaliśmy z „8” Nowa Sól, Olimpijczykiem Włocławek oraz Akademią Judo Poznań. Dzieci nigdzie nie są w stanie pracować na tak wysokim poziomie jak na obozie – 3 grupy zaawansowania, liczni sparingpartnerzy, ogromna sala Judo w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie! Świetne warunki do rozwoju młodych zawodników.

W międzyczasie udało się zorganizować 2 wyjścia do Władysławowa, wyjazd do Helu (m.in. Muzeum Obrony Wybrzeża), wycieczka do Aquaparku (Lemon Park). Nie udało się tylko zrealizować wyjazdu do Gdyni w ostatni czwartek - od rana lało tak mocno, że po kilku krokach wszyscy byli przemoczeni. Musieliśmy zawrócić do budynku. Ale wiemy, gdzie na pewno wybierzemy się za rok ;-)

W trakcie obozu w Cetniewie trenowała Kadra Narodowa Juniorów i Seniorów, a także grupa z Algierii. W czwartek dużą atrakcją był mecz towarzyski pomiędzy drużyną Algierii i Polski. W zawodach udział wzięli m.in. nasi trenerzy: Grzesiek, Radek i Bartek. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, bo nasza drużyna wygrała jak a dzieci wspaniale dopingowały swoich trenerów.

Spotkaliśmy w Cetniewie Panią Anetę Szczepańską, srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Judo, aktualnie Trenerkę Kadry Narodowej Seniorek. Dzieci mogły zrobić sobie z Panią Anetą pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać autograf na pasie, koszulce lub judodze.

Odbyło się także ognisko. Każdy kto był pierwszy raz na obozie judo musiał mieć pasowanie na Samuraja. Do obowiązków należało nauczenie się regułki oraz zabawienie komisji programem artystycznym. Wszystko wyszło znakomicie, tak więc do domu szczęśliwie dotarło 68 SAMURAJÓW!

Dzieci spisywały się dzielnie, uroniły kilka łez tęsknoty jednak nikt nie opuścił obozu, nikt też nie odniósł kontuzji, tak więc obóz można uznać za bardzo udany. Po trudnym początku i zamieszaniu w dniu wyjazdu wszystko szło zgodnie z planem!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kadrze trenerskiej oraz rodzicom (za zaufanie do trenerów).

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Martin&Jacob. Otrzymaliśmy bezinteresowne wsparcie od firmy Martin&Jacob za co gorąco dziękujemy w imieniu rodziców oraz dzieci! 


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio