W MKS Juvenia Wrocław stawiamy na jakość!
2020-02-25

Reforma edukacji i zastąpienie gimnazjów przez ośmioletnie szkoły podstawowe to nie tylko wyzwanie edukacyjne, ale także sportowe. Wielu naszych utalentowanych Judoków trenuje w sekcjach poza Wrocławiem i będąc w 6,7 czy 8 klasie, mają coraz mniej partnerów do treningu i a uczęszczanie 2 razy w tygodniu na godzinne zajęcia można uznać za usprawnianie się i rozwijanie poprzez sport a nie trening sportowy (nawet nie specjalistyczny). Dziecko idące do Wrocławia do gimnazjum rozpoczynało bardziej profesjonalne szkolenie w grupie wiekowej Młodzika. Aktualnie dziecko idące do liceum jest już Juniorką Młodszą lub Juniorem Młodszym i niestety większość dzieci w krótkim czasie rezygnuje z treningów ze względu na zbyt duże obciążenia treningowe (2 treningi po 60 minut a 4-5 treningów po 90-120 minut w tygodniu) lub zderzenie się z przysłowiową ścianą na zawodach z o wiele lepiej przygotowanymi rówieśnikami.

Dostrzegając ten problem, objęliśmy dodatkową opieką szkoleniową dzieci z roczników 2005-2008. Treningi dla tej grupy wiekowej będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17 (zajęcia zostały przesunięte, aby dzieci z okolic Wrocławia miały szansę dojechać) w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu (ul. Bobrza 27) oraz w soboty o godzinie 10 w hali przy ul. Młodych Techników 58.

Ćwiczenia ogólnosprawnościowe, wzmacniające, rozciągające oraz technika judo będzie dopasowana do poziomu dzieci, aby robiły jak najszybszy postęp. Za grupę odpowiedzialny jest trener Zbigniew Zamęcki, którego wspiera grupa młodych trenerów naszego klubu.

Trenerzy przedstawią rodzicom Młodzików plan startów na 2020 rok, udział we wszystkich wskazanych zawodach jest obowiązkowy.

Jest możliwość aby zawodnik lub zawodniczka uczęszczała na zajęcia dwa lub trzy razy w tygodniu do SP 3 oraz dwa razy w tygodniu do swojej sekcji, plan dla każdego zawodnika zostanie ułożony indywidualnie.

Udział w programie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, rodzice płacą składki miesięczne do trenerów z sekcji, do których chodzili dotychczas. Dodatkowe opłaty mogą być związane z większą liczbą startów.

MKS Juvenia Wrocław jest klubem, którego trenerzy stawiają na jakość treningów i zależy nam aby w przyszłości nasi zawodnicy osiągali sukcesy sportowe. Troska o rozwój dzieci naszego klubu, w szczególności z sekcji poza Wrocławiem, był motorem napędowym powyższego rozwiązania. Mamy nadzieję, że rodzice poprą nasz pomysł i wspólnie będziemy wspierać naszych młodych sportowców!


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio