Aktualności - co u nas słychać?

Ważne informacje dotyczące sekcji w Wysokiej
2017-10-30
 Mamy kilka bardzo ważnych spraw organizacyjnych dotyczących zajęć w Szkole Podstawowej w Wysokiej...

 
Jak zawiązać pas?
2017-10-25

Wrzesień i październik to miesiące, w których do grup Judo w całej Polsce dołączają setki młodych Judoków. Po kilku treningach każdy z nich czeka na moment... otrzymania Judogi (stroju do Judo). I tu zaczyna się problem, ponieważ żeby elegancko wyglądać trzeba prawidłowo zawiązać pas. Przedstawiamy film AbcJudo, w którym można zobaczyć najprostszy sposób wiązania paska (pierwszy), jak i trudniejsze.

www.youtube.com/watch

Powodzenia!

 

 
Medale Pucharu Polski Masters
2017-10-23

Dwie Judoczki z naszej sekcji dla dorosłych wywalczyły medale Pucharu Polski w Krakowie. Warto dodać, że obie zaczęły ćwiczyć Judo w naszej sekcji od początku w dorosłym wieku. Czyli można osiągać sukcesy w grupie Masters nawet, jeśli ktoś wcześniej nie próbował swoich sił w Judo!

Ilona Tatarowska wygrała Puchar Polski, Magda Tomaszek zajęła drugie miejsce.

Do zobaczenia na treningu!

Gratulujemy! 

 
Prosimy o głos! Wystarczy krótka chwila żeby pomóc naszym sekcjom!
2017-10-23

Sekcja Judo MKS Juvenia Wrocław oraz KS Gwardia Wrocław dołączyły do programu SPORTBONUS. Do wygrania m.in. vouchery na sprzęt sportowy. Wystarczy podać imię i maila i zagłosować. Proste? Jasne, że proste. Prosimy o przesyłanie informacji swoim kolegom, koleżankom, rodzicom i facebookowym znajomym. Głosujemy na oba projekty!

MKS Juvenia Wrocławhttps://www.sportbonus.pl/klub/mks_juvenia_wroclaw-1364


KS Gwardia Wrocław https://www.sportbonus.pl/klub/ks_gwardia_wroclaw-1367

Bardzo prosimy o głos na jedną z naszych sekcji Judo. Niestety jedna osoba może oddać głos jedynie na jedną sekcję. Prosimy o zachęcanie do głosowania swoich znajomych. Możemy wygrać m.in. pieniądze na sprzęt sportowy. Zajmuje to krótką chwilę!

 
Kalendarz zawodów do końca roku
2017-10-23
 Gratulujemy wszystkim medalistkom i medalistom Memoriału im. Tadeusza Zamęckiego w Olesznej. W tym tygodniu opublikujemy kalendarz wszystkich zawodów do końca roku oraz aktualny ranking! 

Walczymy do końca o nagrody na zakończeniu sezonu. Zobaczymy kto zostanie wybrany do Grupy Talent 2018! 

 
Historyczny występ na Mistrzostwach Polski
2017-10-16

Ogromny sukces osiągnęli w ubiegły weekend zawodnicy oraz trenerzy w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. 

Tytuł Mistrza Polski wywalczył Wiktor Pigułeczka, trener Patryk Jamiński

Wicemistrzynią Polski została Oliwia Szczepanowska, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 70 kg została Dominika Sikorska, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 40 kg została Kinga Klimczak, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 52 kg została Kinga Kniter, trener Bartłomiej Bochniak.

VII miejsce wywalczył Alex Pitner, trener Patryk Jamiński.

Ponadto medal w barwach MKS Juvenia Wrocław wywalczył Hubert Waniszewski z Sobótki.

Serdeczne gratulacje dla trenerów Patryka Jamińskiego oraz Bartłomieja Bochniaka, którzy na te sukcesy wraz z zawodnikami pracowali wiele lat. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspaniałej kariery zawodników (także tych, którzy ciężko pracowali a nie stanęli na podium). 

Zawodniczki i zawodnicy, którzy wywalczyli medale, ciężko na te sukcesy zapracowali. Treningi 2 razy w tygodniu na pewno nie pozwolą na zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Nasi medaliści trenowali co najmniej 4 razy w tygodniu i brali udział we wszystkich zgrupowaniach (w czasie wakacji niektórzy trenowali 2 miesiące).

Mamy nadzieję, że kolejne sukcesy nadejdą w kolejnych latach. Ale na to trzeba ciężko pracować. Czy są chętni?

 
Książka "JUDO nie tylko dla dzieci"
2017-10-05

Otrzymaliśmy dostawę kolejnych książek "Judo nie tylko dla dzieci". Książki można zamawiać u trenerów, koszt 40 złotych.

Takiej książki dla dzieci na temat judo jeszcze nie było! „Judo nie tylko dla dzieci” autorstwa Krzysztofa i Bogusława Wiłkomirskich to pozycja, która w niezwykle prosty a zarazem ciekawy sposób, przedstawia najważniejsze elementy sztuki walki jaką jest Judo.

Czytając książkę nabiera się przekonania, że Judo to sztuka życia, coś więcej niż tylko sport.

W książce można znaleźć wiele informacji dotyczących genezy Judo wraz z umiejscowieniem jej w historii Japonii, ciekawostek z życia założyciela Profesora Jigoro Kano, pierwszej szkoły Judo Kodokan (wraz z wyjaśnieniem samego terminu) oraz Kraju „Kwitnącej Wiśni” (kto czytał to wie skąd wzięła się ta nazwa i jakie znaczenie dla Japończyków mają kwiaty wiśni).

Bardzo dużo uwagi poświęca się kulturze judo – jaki należy mieć stosunek do swojego partnera, jak zachować się na macie, wyjaśnia pozytywne konsekwencje udziału w rywalizacji sportowej, zasady judo oraz efekty systematycznego treningu.

Ale nie może obejść się bez zagadnień technicznych, m.in. wyjaśnienia gradacji stopni judo, opisu stroju „Judogi”, objaśnienia zasad walki sportowej czy też przedstawienia kilku podstawowych technik oraz sposobów bezpiecznego padania. Na końcu książki znajduje się słowniczek z wyjaśnieniem znaczenia kilku japońskich słówek.

Wszystkie te zagadnienia są wyjaśnione w bardzo jasny sposób, w czym pomagają ciekawe rysunki autorstwa Jarosława Kajdana.

Jeśli nie wiecie co dosłownie oznacza słowo „Kodokan”, która cyfra w Japonii jest pechowa lub którego Dana ma trener z biało-czerwonym pasem, warto poczytać książkę „Judo nie tylko dla dzieci”. 

 
Odwołane zajęcia w sekcji na Ołtaszynie
2017-10-02
Dziś otrzymaliśmy telefon ze Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Gałczyńskiego, z informacją, że musimy odwołać zajęcia piątkowe z powodu sobotnich uroczystości szkolnych. Przepraszamy za kłopot. 

 
Sukcesy w Warsaw Judo Open
2017-10-02

Świetny występ w jednym z najmocniejszych turniejów towarzyskich w Europie, Warsaw Judo Open, zaliczyli nasi Judocy. Judoczki MKS Juvenia Wrocław zdobyły 4 medale, w tym 3 zawodniczki z naszych sekcji.

Kinga Klimczak - złoto (Kąty Wrocławskie, trener Patryk Jamiński)

Oliwia Szczepanowska - brąz  (Kąty Wrocławskie, trener Patryk Jamiński)

Kinga Kniter - brąz (Czernica, trener Bartłomiej Bochniak)

Bardzo dobrze walczyła cała grupa Młodziczek i Młodzików, jest to bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za 2 tygodnie!

Więcej informacji na www.gwardiajuvenia.pl oraz facebooku: www.facebook.com/JudoGwardiaJuvenia/

dziękujemy sponsorom za wsparcie, dzięki czemu część naszych zawodniczek i zawodników dostało dofinansowanie do wyjazdu.

Gratulacje!

 
Trening w Kątach Wrocławskich odwołany
2017-10-02

Z powodu wyjazdu trenera Patryka Jamińskiego na turniej Warsaw Judo OPEN oraz camp, który potrwa do wtorku, trening w Kątach Wrocławskich musi zostać odwołany. Z tego samego powodu we wtorek nie odbędą się zajęcia w Rzeplinie oraz Tyńcu Małym. 

Z powodu wyjazdu trenerów Radka oraz Bartka dzisiejsze zajęcia poprowadzi trener Mariusz Janicki (na zdj. pierwszy z lewej trzymający puchar), wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Świata Wojska oraz wielokrotny Reprezentant Polski w Judo! Naprawdę warto! 

 
Dziękujemy za współpracę
2017-09-29

Dziękujemy za współpracę trenerowi Arkowi Kisielewiczowi oraz Patrykowi Kastnerowi. Trenerzy musieli (przynajmniej na razie) zrezygnować z regularnego prowadzenia zajęć z powodu małej ilości czasu i trudu pogodzenia pracy ze studiami oraz karierą zawodniczą. 

Arek Kisielewicz jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, Patryk Kastner jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów i uczestnikiem Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów z tego roku.

Życzymy dalszych sukcesów! Nie żegnamy się na stałe, mamy nadzieję, że trenerzy będą czasami prowadzić treningi. Trener Patryk już w poniedziałek będzie na zajęciach w Żórawinie. 

 
Wtorkowe zajęcia w Tyńcu Małym muszą zostać odwołane
2017-09-29

Z powodu wyjazdu trenera Radka na Turniej Judo Warsaw Open i pobyt na campie aż do wtorku, zajęcia w Tyńcu Małym muszą zostać odwołane. Tego samego dnia, tj. we wtorek, nie odbywają się także zajęcia w Rzeplinie (wszystkie dzieci mogą przyjść w czwartek).

W Żórawinie trening odbywa się normalnie, zajęcia poprowadzi trenere Patryk Kastner, którego dzieciaki z Żórawiny bardzo dobrze znają. 

Trzymajcie kciuki za ekipę MKS Juvenia Wrocław, która bierze udział w jednym z najmocniejszych i największych zawodach Judo w Europie.

 
Judogi - strój do Judo, co warto wiedzieć?
2017-09-27

Judogi to tradycyjny strój przeznaczony do ćwiczenia Judo. Przez pierwsze 2-3 tygodnie nie jest on niezbędny, po tym czasie rodzice powinni zakupić strój. Jaki wybrać? Przede wszystkim strój do Judo jest zrobiony z plecionki. Tradycyjnie ma kolor biały i takie są preferowane. W Judo, w przeciwieństwie do karate, dzieci się szarpią więc stroje gładkie są mniej wytrzymałe i często się prują. Po drugie są one niewygodne dla dzieci i nie wyglądają najlepiej. 

Judoga służy około 2 lata (należy kupić troszkę większą, na pewno trener właściwie doradzi) więc nie jest to bardzo duży koszt.

Można kupić Judogę na własną rękę albo u trenerów.

Mają Państwo 2 rozwiązania:

Judogi firmy Dax z naszywkami klubu oraz sekcji - koszt 140 złotych - należy je zamówić u trenera.

Judogi markowe firmy Adidas - magames.eu/glowna/47-udoga-adidas-club-junior-z-czarnymi-paskami.html 

można do judogi dodatkowo zamówić nadruki - koszt to 40 złotych (logo klubu z przodu oraz plastron na plecach)

Judogi Adidasa można zamówić przez powyższy link lub mailowo kontakt@zabawajudo.pl

Judoga składa się ze spodni, marynarki oraz paska. 

Jak wiązać pas? Zapraszamy do zakładki "o Judo".

Jeśli mają jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do trenerów.

 
Znamy już terminy zajęć wszystkich sekcji
2017-09-27
 W październiku ruszają zajęcia w ostatnich sekcjach. W każdym momencie można się zapisywać, chociaż są sekcje, w których nie ma już wolnych miejsc. W tej sprawie prosimy o kontakt bezpośrednio z trenerami prowadzącymi zajęcia w sekcjach. W zakładce nasze sekcje podane jest imię i nazwisko trenera, natomiast w zakładce trenerzy można poczytać kilka słów o trenerach oraz znaleźć do nich numer telefonu.

Prosimy żeby rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły uczestnictwo w zajęciach, wypełnili zgodę, która dostępna jest w zakładce do pobrania.

 
Zawody dzieci w Obornikach Śląskich
2017-09-26

W ten weekend działo się naprawdę dużo. Nasi Judocy zdobywali medale w International Judo League w Łodzi, w Super Lidze Judo w Świdnicy, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu, starsi zawodnicy MKS Juvenia Wrocław walczyli na Litwie a część naszych trenerów walczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów (trener Arek Kisielewicz zajął III miejsce, trener Arek Makarewicz V miejsce).

W ten weekend kolejne zawody - tym razem w Obornikach Śląskich. W zakładce do pobrania znajduje się komunikat organizacyjny. Zgłoszeń dokonują trenerzy. 

Starsi zawodnicy jadą na najmocniejszy turniej w Polsce - Warsaw Judo Open!

Trzymamy kciuki także za Gwardistów Damiana Szwarnowieckiego oraz Karola Kurzeja, którzy jadą na Puchar Świata do Zagrzebia!

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 »

 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio