Aktualności - co u nas słychać?

Tiger Cup w Oleśnicy
2013-03-04

W niedzielę 3. marca odbył się kolejny Tiger CUP w Oleśnicy. Startowało ponad 400 dzieci z całego Dolnego Śląska. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane i przebiegły szybko oraz bez większych problemów.

Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Widać ciężką pracę na zajęciach. Wynik walk nie zależy już od przypadku lecz coraz częściej dzieci wygrywają walki przeprowadzając przemyślane techniki. Niezależnie od zajętego miejsca wszystkie dzieci otrzymały ładne nagrody, bo przecież każdy uczestnik musi przełamać swoje słabości, ogromny stres oraz strach i dlatego jest zwycięzcą!

Wyniki przedstawimy niedługo.

Rodzice, którzy robili zdjęcia, proszeni są o przekazanie ich trenerom prowadzącym zajęcia - podzielimy się nimi ze wszystkimi rodzicami.

 
Nowe przepisy - sprawdź się!
2013-02-22
Zmieniły się zasady walki Judo, proszę poświęcić trochę czasu i przeanalizować sytuacje podane w tym filmiku.
Dyskusja na temat tych zmian jest niepotrzebna, po prostu musimy przestawić się pod kątem tych zmian :-]
http://refereeusb.judobase.org/live/hidden/app/index.html

 
Znamy już termin obozu letniego.
2013-02-17

Letni obóz Judo w Chłapowie odbędzie się w tym roku w dniach 28 lipca - 10 sierpnia. W tym roku wszyscy zawodnicy naszych sekcji będą trenować razem! Szczegółowe informacje zostaną podane niebawem.

Zdjęcia z obozu znajdują się w naszej galerii, a relacja z pierwszego turnusu obozu w roku 2012 w linku http://www.zabawajudo.pl/index.php?id=149&nr_strony=3

 
Polecamy film o wychowanku MKS Juvenia Wrocław Damianie Szwarnowieckim
2013-02-12

Zawodnik wrocławskiej Gwardii w ubiegłym roku zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Europy (najpierw Juniorów, później do lat 23). W Polsce wygrał Mistrzostwo Polski w Seniorach oraz Juniorach.  Swoją przygodę z Judo zaczął jako dziecko w MKS Juvenia Wrocław. Nasi zawodnicy mają z kogo brać przykład!

https://www.youtube.com/watch?v=6iylXnDPIN8

 
Trening dzieci na Uniwersytecie w Tsukubie
2013-02-08

Zamieszczamy kilka zdjęć z treningu dzieci w Tsukubie.

Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 4 roku życia i wyglądają one zupełnie inaczej od naszych, przede wszystkim już 4-letnie dzieci ćwiczą uchi-komi (wejścia do rzutów) oraz robią randori (walki szkoleniowe) zarówno w parterze jak i stojąc. Trening trwa 1:30 godziny. W tym czasie dzieci oprócz uchi-komi w parterze i stójce zrobiły 7 randori w stójce i 6 w parterze, wszystkie trwały po 1,5 minuty. Ponadto były liczne ćwiczenia ogólnosprawnościowe i oczywiście pady :-)

Trening prowadzili między innymi Trener Hirotaka Okada - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, dwukrotny Mistrz Świata i dwukrotny Mistrz Azji oraz Takashi Ono - dwukrotny medalista Mistrzostw Świata.

Serdeczne pozdrowienia z Tsukuby od Trenera Radka!

 
Pierwsze zawody w Nowym Roku!
2013-01-26

W środę 23.01. odbyły się zawody w Żórawinie. Startowali zawodnicy ze Świętej Katarzyny, Żórawiny oraz nowej sekcji w Rzeplinie! Walki stały na bardzo dobrym poziomie, można było zobaczyć mnóstwo pięknych rzutów a większość pojedynków kończyła się przed czasem...

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
2013-01-26

W trakcie WOŚP-u sekcja Judo w Żórawinie zrobiła pokaz judo, w którym wzięło udział kilkunastu judoków  w wieku 6-13 lat. Pokazali swoją ponadprzeciętną sprawność, nabyte umiejętności bezpiecznego upadania oraz poznane techniki judo! Część z nich ćwiczy zaledwie kilka miesięcy, niektórzy zaś to zawodnicy bardziej doświadczeni, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski, w tym jeden medalista Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.

Kilka zdjęć znajduje się w galerii, jakby Państwo mieli inne zdjęcia prosimy o przesłanie na e-maila.

 
Pierwsi medaliści Mistrzostw Polski naszych sekcji
2012-11-25

Po dwóch latach doczekaliśmy się pierwszych medalistów Mistrzostw Polski, na razie w Drużynie. Brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików wywalczyli: Agnieszka Smolnicka oraz Arkadiusz Rakowski (sekcja w Żórawinie). W zawodach startowały reprezentacje województw, tak więc trzeba było wcześniej wywalczyć sobie miejsce w składzie.

Czekamy na kolejne medale, tym razem także w zawodach indywidualnych!

Więcej informacji na stronie klubowej www.gwardiajuvenia.pl

 
MKS Juvenia Wrocław wygrała IV Memoriał im. Jigoro Kano
2012-10-30
Memoriał odbył się w ubiegły weekend w Opalenicy koło Poznania. Nasza sekcja wygrała klasyfikację drużynową, drugie miejsce zajęli gospodarze z Akademii Judo Poznań a trzecie Judocy z Lemura z Warszawy. W zawodach udział wzięło ponad 650 judoków z prawie 50 klubów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się naszy zawodnicy. Dwie zawodniczki wygrały dwie kategorie wiekowe - Kinga Klimczak z Kątów Wrocławskich oraz Anna Dąbrowska z Bobrzej.

 
Plebiscyt Przeglądu Sportowego - głosujemy na naszych Judoków!
2012-10-30

W piątek ruszył jubileuszowy 60. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 2012 roku. W gronie kandydatów mamy kilkoro reprezentantów naszej sekcji!

Jak można głosować? Tradycyjnie na kuponach, drukowanych codziennie w Gazecie Wrocławskiej. Głosy można także oddawać wysyłając SMS-y.
Aby zagłosować na sportowca i trenera 2012 roku na Dolnym Śląsku, wyślij SMS na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) Prosimy o oddanie głosu na Judokę z naszej sekcji oraz oczywiście trenera Zbigniewa Zamęckiego.

Szwarnowiecki Damian (judo, Gwardia Wrocław) - złoto Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrz Polski Seniorów w kat. 73 kg - wyślij SMS o treści sport.110

Hofman Urszula (judo, Juvenia Wrocław) - brąz Mistrzostw Polski Seniorek w kat. 70 kg - wyślij SMS o treści sport.34

Płoński Piotr (judo, Gwardia Wrocław) - srebro Mistrzostw Polski Seniorów w kat. 73 kg - wyślij SMS o treści sport.88

Zamęcki Zbigniew (judo, Gwardia Wrocław) - trener złotego medalisty MEJ i MP Damiana Szwarnowieckiego - wyślij SMS o treści TRENER.22

Głosowanie potrwa do 14 grudnia 2012 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na Balu Sportowca 4 stycznia 2013 roku. Laureatami zostanie 10 sportowców oraz 5 trenerów.

 
Dodatkowe zajęcia dla grupy Masters
2012-10-09

Zajęcia na Functional Rack w Centrum Krakowska98, przy ul. Krakowskiej 98 ;) odbywać się mają we wtorki w godzinach 20:15-21:30 oraz piątki w godz. 19:30-20:45. Musi się zgłosić minimum 12 osób. Wówczas miesięczny koszt wyniesie 50 złotych, chyba że ktoś ma kartę Benefit. Pierwsze zajęcia ruszają w ten piątek. Wszystkie informacje na temat FR oraz instruktorów są na stronie www.krakowska98.com.

 
Pierwszy sprawdzian po wakacjach
2012-10-01

W sobotę w Świętej Katarzynie odbył się Turniej Judo, w którym startowali judocy z 10 sekcji MKS Juvenia Wrocław - Oleśnica, Maślice, Bobrza, Krakowska98, Tyniec Mały, Żórawina, Marcinkowice, Kąty Wrocławskie, Jordanów Śląski oraz Święta Katarzyna. Ponad 90 młodych judoków stanęło do rywalizacji na tatami...

 
7 uczestników Mistrzostw Polski Masters
2012-09-17

Mamy Mistrza Polski Masters - Jacek Jarosz. Jacek zaczął ćwiczyć Judo od zera w naszej sekcji i po 2 latach treningów zdobył tytuł mistrzowski! Brawo! Jest najlepszym przykładem, że treningi Judo można rozpocząć w każdym wieku!


Ponadto wystartowało 6 innych Gwardzistów:
srebro - Mariusz Rzepecki
brąz - Jarosław Madej
brąz - Krzysztof Kilian
4. miejsce - Michał Oślizło
4. miejsce - Artur Dąbrowski
7. miejsce - Rafał Kazimierczuk-Gierlitz

BRAWO!!!!

 
Pierwszy obóz wakacyjny za nami!
2012-07-16

Pierwszy wakacyjny obóz już za nami! Wzięło w nim udział 15 judoków z sekcji judo w Żórawinie i Tyńcu Małym, a łącznie prawie 120 dzieci z MKS Juvenia Wrocław, Olimpu Nowa Sól oraz ze Szwecji. Uczestnicy wykazali się ogromnym hartem ducha i wytrwałością. Dwutygodniowy obóz to przede wszystkim dla większości długa rozłąka z rodziną, ale także okres wzmożonego treningu. Ale na szczęście treningi przeplatane były zabawą na plaży oraz wycieczkami...

 
Serdecznie zapraszamy do nowego Centrum Fitness "Krakowska 98"
2012-07-07

Od września rusza nowe Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98". Oprócz nowej sekcji Judo MKS Juvenia Wrocław będzie tam wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. 2 maty o łącznej powierzchni 140 metrów kwadratowych to jedna z mocnych stron tego ośrodka.

Dzieci mogą wziąć udział w zajęciach Judo oraz tańca. Dla kobiet liczne formy fitness, natomiast mężczyźni mogą rozpocząć przygodę z Judo, ale także uczestniczyć w treningach na pierwszym we Wrocławiu Functional Rack, będącym idealnym uzupełnieniem treningu na siłowni. Wieczorem relaks w saunie pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu.

Pierwsze Centrum, w którym rodzice oddając dzieci na zajęcia taneczne lub Judo mogą zadbać o swoją formę fizyczną.

Więcej informacji na www.krakowska98.com.

Serdecznie polecamy!!

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 »

 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio