Aktualności - co u nas słychać?

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w SUMO
2013-06-11

Dnia 8 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo (roczniki 1999-2001), w których startowali reprezentanci 4 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Kilkoro naszych judoków wzięło udział i to z jakimi rezulatami! Nasi wojownicy walczyli w barwach MKS Juvenia Wrocław...

 
Podsumowanie roku 2012/2013 - wyróżnienia
2013-06-11
Dnia 9 czerwca (niedziela) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Krakowska98" we Wrocławiu odbyło się podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Zostali tam nagrodzeni wyróżniający się judocy naszych sekcji...

 
Świetna postawa naszych zawodników w Mistrzostwach Wrocławia w Judo!
2013-05-16
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszych sekcji we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W grupie dzieci na 9 startujących zawodników aż 6 wywalczyła złoto. Wszyscy startujący zawodnicy z sekcji z Kątów Wrocławskich oraz Świętej Katarzyny wygrali swoje kategorie wagowe...

 
Ogromne wyróżnienie dla polskiego judoki. Damian Szwarnowiecki najlepszym zawodnikiem w kategorii Junior w Europie w roku 2012!
2013-05-01

W sobotni wieczór w trakcie gali 65-lecia Europejskiej Unii Judo rozdawane były wyróżnienia za osiągnięcia w roku 2012. Damian Szwarnowiecki został uznany za najlepszego zawodnika Europy w grupie Juniorów (bez podziału na kategorie wagowe). Zapracował na ten tytuł m.in. zwycięstwami w Mistrzostwach Europy Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (do lat 23). Jako nagrodę otrzymał piękną srebrną odznakę Europejskiej Unii Judo.

Damian swoją przygodę z Judo zaczynał w sekcji MKS Juvenia Wrocław w SP nr 3 we Wrocławiu pod okiem trenera Zbigniewa Zamęckiego, który prowadzi swojego wychowanka do dziś. Może którys z naszych młodych judoków pójdzie w jego ślady. Ale jest jeden istotny warunek - trzeba solidnie trenować!

Jest to powód do dumy dla całego polskiego oraz wrocławskiego Judo!

Gratulacje dla Damiana i jego trenera klubowego Zbigniewa Zamęckiego!

 
III Mistrzostwa Zabawa z Judo za nami!
2013-04-11

III Mistrzostwa Zabawa z Judo odbyły się w niedzielę 7. kwietnia w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich. Startowało ponad 330 dzieci z 20 sekcji i klubów. Młodzi zawodnicy nie mieli łatwego zadania, niektórzy walczyli nawet w 6 pojedynkach. O medale było ciężko ale każdy zawodnik niezależnie od wyniku otrzymywał pamiątkową koszulkę...

 
Wielkanocne Zawody Sekcji Masters
2013-03-29
W środę odbyły się Wielkanocne Zawody Judo sekcji Masters. Mimo, iż był to turniej wewnętrzny o przysłowiową "pietruchę", emocje sięgały zenitu i żaden z zawodników nie odpuszczał. Większość miała po 6 walk.
W odpowiedzi na liczne głosy za organizacją tego typu zawodów obiecujemy, że jeszcze w tym roku zorganizujemy podobny turniej.

Gratulacje dla wszystkich uczestników a w szczególności dla jedynej judoczce w naszym gronie - Asi.

Zamieszczami kilkanaście zdjęć, reszta dotrze do Was po Świętach na płytce.

Wyniki...

 
Szkolenie dla trenerów
2013-03-10

W niedzielę wszyscy nasi trenerzy: Radek, Patryk, Marcin, Grzesiek i Bartek wzięli udział w szkoleniu "Trening funkcjonalny w sporcie dzieci i młodzieży". Dzięki temu jakość naszych zajęć jeszcze bardziej wzrośnie a wprowadzone ćwiczenia pomogą uniknąć urazów w przyszłości (nie tylko na macie). Sport zawsze będzie związany z urazami, ale należy zminimalizować prawdopodobieństwo nabycia kontuzji.

Szkolenie odbyło się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Krakowska98" we Wrocławiu. Wzięli w nim udział trenerzy judo z MKS Juvenia Wrocław, KS Gwardia Wrocław, WKS Śląsk Wrocław, AZS-AWF Wrocław oraz Instruktorzy Centrum Krakowska98.

Dziękujemy firmie BMK za przeprowadznie bardzo wartościowego szkolenia!

 
Rekrutacja do klasy Judo Gimnazjum nr 37
2013-03-07

Dnia 25 marca o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 37 przy ul. Młodych Techników 58 odbędzie się TEST KWALIFIKACYJNY (sprawnościowy) do Klasy o profilu JUDO dla dzieci z rocznika 2000. Na test należy zabrać krótkie spodenki i koszulkę z krótkimi rękawkami, legitymację szkolną oraz deklarację podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów dostępną na stronie http://www.wroclaw.pl/system_elektronicznej_rekrutacji__wejscie,1.dhtml lub w sekretariacie szkoły.

W teście mogą wziąć udział także osoby, które wcześniej nie ćwiczyły Judo!

Treningi prowadzi trener Radosław Zamęcki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

 
Tiger Cup w Oleśnicy
2013-03-04

W niedzielę 3. marca odbył się kolejny Tiger CUP w Oleśnicy. Startowało ponad 400 dzieci z całego Dolnego Śląska. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane i przebiegły szybko oraz bez większych problemów.

Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Widać ciężką pracę na zajęciach. Wynik walk nie zależy już od przypadku lecz coraz częściej dzieci wygrywają walki przeprowadzając przemyślane techniki. Niezależnie od zajętego miejsca wszystkie dzieci otrzymały ładne nagrody, bo przecież każdy uczestnik musi przełamać swoje słabości, ogromny stres oraz strach i dlatego jest zwycięzcą!

Wyniki przedstawimy niedługo.

Rodzice, którzy robili zdjęcia, proszeni są o przekazanie ich trenerom prowadzącym zajęcia - podzielimy się nimi ze wszystkimi rodzicami.

 
Nowe przepisy - sprawdź się!
2013-02-22
Zmieniły się zasady walki Judo, proszę poświęcić trochę czasu i przeanalizować sytuacje podane w tym filmiku.
Dyskusja na temat tych zmian jest niepotrzebna, po prostu musimy przestawić się pod kątem tych zmian :-]
http://refereeusb.judobase.org/live/hidden/app/index.html

 
Znamy już termin obozu letniego.
2013-02-17

Letni obóz Judo w Chłapowie odbędzie się w tym roku w dniach 28 lipca - 10 sierpnia. W tym roku wszyscy zawodnicy naszych sekcji będą trenować razem! Szczegółowe informacje zostaną podane niebawem.

Zdjęcia z obozu znajdują się w naszej galerii, a relacja z pierwszego turnusu obozu w roku 2012 w linku http://www.zabawajudo.pl/index.php?id=149&nr_strony=3

 
Polecamy film o wychowanku MKS Juvenia Wrocław Damianie Szwarnowieckim
2013-02-12

Zawodnik wrocławskiej Gwardii w ubiegłym roku zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Europy (najpierw Juniorów, później do lat 23). W Polsce wygrał Mistrzostwo Polski w Seniorach oraz Juniorach.  Swoją przygodę z Judo zaczął jako dziecko w MKS Juvenia Wrocław. Nasi zawodnicy mają z kogo brać przykład!

https://www.youtube.com/watch?v=6iylXnDPIN8

 
Trening dzieci na Uniwersytecie w Tsukubie
2013-02-08

Zamieszczamy kilka zdjęć z treningu dzieci w Tsukubie.

Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 4 roku życia i wyglądają one zupełnie inaczej od naszych, przede wszystkim już 4-letnie dzieci ćwiczą uchi-komi (wejścia do rzutów) oraz robią randori (walki szkoleniowe) zarówno w parterze jak i stojąc. Trening trwa 1:30 godziny. W tym czasie dzieci oprócz uchi-komi w parterze i stójce zrobiły 7 randori w stójce i 6 w parterze, wszystkie trwały po 1,5 minuty. Ponadto były liczne ćwiczenia ogólnosprawnościowe i oczywiście pady :-)

Trening prowadzili między innymi Trener Hirotaka Okada - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, dwukrotny Mistrz Świata i dwukrotny Mistrz Azji oraz Takashi Ono - dwukrotny medalista Mistrzostw Świata.

Serdeczne pozdrowienia z Tsukuby od Trenera Radka!

 
Pierwsze zawody w Nowym Roku!
2013-01-26

W środę 23.01. odbyły się zawody w Żórawinie. Startowali zawodnicy ze Świętej Katarzyny, Żórawiny oraz nowej sekcji w Rzeplinie! Walki stały na bardzo dobrym poziomie, można było zobaczyć mnóstwo pięknych rzutów a większość pojedynków kończyła się przed czasem...

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
2013-01-26

W trakcie WOŚP-u sekcja Judo w Żórawinie zrobiła pokaz judo, w którym wzięło udział kilkunastu judoków  w wieku 6-13 lat. Pokazali swoją ponadprzeciętną sprawność, nabyte umiejętności bezpiecznego upadania oraz poznane techniki judo! Część z nich ćwiczy zaledwie kilka miesięcy, niektórzy zaś to zawodnicy bardziej doświadczeni, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski, w tym jeden medalista Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.

Kilka zdjęć znajduje się w galerii, jakby Państwo mieli inne zdjęcia prosimy o przesłanie na e-maila.

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »

 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio