V Mistrzostwa Zabawa z Judo za nami
2015-06-07

  Dziś odbyły się V Mistrzostwa Zabawa z Judo. Po raz pierwszy zawody miały charakter drużynowy. Ekipy rywalizowały w trzech konkurencjach – turniej drużynowy Judo (startowało w trakcie jednego meczu 9 osób), konkurs techniki Judo oraz przeciąganie liny.

Najlepszą ekipą okazały się Kąty Wrocławskie, które wygrały 2 konkurencje (turniej Judo i przeciąganie liny). Drużyna z Kątów była faworytem i faktycznie pokazała się z najlepszej strony. Drugie miejsce zajęła sekcja w Marcinkowicach (najlepsza w konkursie technicznym). Trzecie – Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98.

W pierwszej rundzie odbył się turniej drużynowy Judo dla dzieci z roczników 2003-2008. Wygrały Kąty Wrocławskie, które w finale jedynie jednym punktem pokonały Tyniec Mały i Żórawinę. Trzecie miejsce wywalczyła Krakowska98.

W konkursie technicznym wygrały Marcinkowice. Zawodnicy mieli pokazywać rzuty Judo a komisja oceniała poprawność ich wykonania. Do komisji należał: Bartłomiej Zamęcki (V zawodnik Mistrzostw Europy Masters, trener MKS Juvenia Wrocław), Mariusz Janicki – medalista Mistrzostw Świata Wojska, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Patryk Iwaszkiewicz – uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów, wielokrotny Mistrz Polski w Judo. Była to najtrudniejsza konkurencja, niektórzy zawodnicy mieli problem z pokonaniem stresu.

Ostatnia konkurencja to przeciąganie liny. W finale znaleźli się podopieczni trenera Patryka Jamińskiego – Kąty Wrocławskie i Krakowska98. Konkurencja wzbudzała dużo emocji i dała zawodnikom ogromną dawkę radości.

Turniej był jednocześnie podsumowaniem roku szkolnego 2014/2015. Symboliczne podziękowania otrzymali trenerzy i instruktorzy prowadzący na co dzień zajęcia w sekcjach Zabawa z Judo. Na szczególne wyróżnienie za pracę w tym sezonie zasłużyli trenerzy: Patryk Jamiński, Grzegorz Gajerski i Bartłomiej Bochniak.

Wyróżniono także 16 zawodniczek i zawodników. Były to osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem – systematycznością na treningach, udziałem w dodatkowych sobotnich treningach, udziałem w licznych zawodach oraz obozach. Do „Najlepszych z Najlepszych” należą:

Dominika Sikorska – Krakowska 98

Wiktor Pigułeczka – Kąty Wrocławskie

Marcin Walenciak – Kąty Wrocławskie

Michał Walenciak – Kąty Wrocławskie

Kinga Klimczak  – Kąty Wrocławskie

Karol Drozdowski – Kąty Wrocławskie

Oliwia Szczepanowska – Kąty Wrocławskie

Jagoda Linder  – Kąty Wrocławskie

Kinga Kniter – Czernica

Kamil Kowalik - Czernica

Szymon Trzmiel – Rzeplin/Żórawina

Dawid Olszewski – Żórawina

Leon Łukaszuk  – Jelcz-Laskowice

Kacper Goliszek – Jelcz-Laskowice

Jakub Seredyński – Jelcz-Laskowice

Aleksander Raczek – Święta Katarzyna

Wiktoria Cynk – Tyniec Mały

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku angażowali się w naszą działalność – zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz sponsorom, którzy coraz częściej chcą wspierać nasze działania.

Dziękujemy także władzom Gminy Jelcz-Laskowice za możliwość organizacji zawodów w nowej hali w Jelczu-Laskowicach. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie zawody rozgrywane w tej nowoczesnej hali.

Ostateczne wyniki:

1. Kąty Wrocławskie – trener Patryk Jamiński

2. Marcinkowice – trener Marcin Niedzielski

3. Krakowska 98 – trener Patryk Jamiński

4. Tyniec Mały/Żórawina – trener Radek Zamęcki

5. Jelcz-Laskowice – trener Grzegorz Gajerski

6. Czernica/Św. Katarzyna – trener Grzegorz Gajerski

7. Wojszycka Akademia Talentów/Rzeplin - trener Krzysztof Kiełbus i Arkadiusz Makarewicz

 


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio