Wakacje z Judo 2011
2011-09-04

Wakacje powoli się już kończą. Dla niektórych młodych judoków nie był to jednak okres laby. W tym roku prawie 30 osób z naszych sekcji wzięło udział w obozie sportowym organizowanym przez klub MKS Juvenia Wrocław. Pogoda nie była wymarzona, ale nikt nie mógł narzekać na nudę.

Pierwszy obóz odbył się w dniach 26 czerwca – 9 lipca i wzięli w nim udział najodważniejsi judocy z Kątów Wrocławskich. Pogoda nie rozpieszczała, ale za to młodzi zawodnicy ciężko trenowali. Efektem pracy były zdane egzaminy na stopień 5 KYU. Żółte pasy mogą nosić:

Adam Krzesiek, Jagoda Linder, Bartosz Kucypera, Michał Celner, Gosia Mularczyk oraz Olek Wilczyński.

Warto dodać, że uczestnicy obozu codziennie brali udział w porannych rozruchach. Samo wstanie o 6:15 dla niektórych było trudnym zadaniem, ale czterokilometrowa pętelka do przebiegnięcia była prawdziwą próbą charakteru.

Oprócz nauki technik, judocy wzięli udział w wycieczkach: do Helu (gdzie największą atrakcją jest Fokarium Uniwersytetu Gdańskiego), Malborka (po wycieczce trzeba było zabrać na przechowanie dwie skrzynie broni białej), latarni morskiej w Rozewiu, a także Galerii Morskiej we Władysławowie. Oczywiście do tego należy dodać samo Władysławowo.

Drugi obóz, w którym udział wzięło 70 zawodniczek i zawodników z naszego klubu, odbył się w dniach 24 lipca – 7 czerwca. Grupę tworzyły dzieci i młodzicy z sekcji w Żórawinie, Świętej Katarzyny i Tyńca Małego, a także trzech innych sekcji naszego klubu.

Niestety pogoda nie była mocną stroną wyjazdu, aczkolwiek padało rzadziej niż można było zobaczyć w Wiadomościach TVP1. Przeważnie w ciągu dnia było słonecznie, a padało dopiero wieczorem. Poranne rozruchy nie ominęły także tej grupy zawodniczek i zawodników. Codzienne treningi na macie to przede wszystkim możliwość walki z koleżankami i kolegami klubowymi, z którymi na co dzień nie można się sprawdzić. Treningi techniczne były prowadzone przez kilku trenerów, a różnorodność technik sprawiała, że dzieci z dużym zaangażowaniem brały w nich udział. Wynikiem nauki były zdane egzaminy na stopień 5 KYU, a także 4 KYU. Żółte pasy uzyskali:

Rafał Pytel, Wojciech Mucha, Hubert Barcikowski, Adrian Pietsch, Mikołaj Frydlewicz, Klaudia Partyka, Paweł Opaliński, Bartek Opaliński oraz Mateusz Morawiec.

Pasy pomarańczowe uzyskali Agnieszka Smolnicka oraz Piotr Grygiel.

Oczywiście uczestnicy tego obozu również mieli możliwość poznania kilku ciekawych miejsc. Latarnia w Rozewiu, Galeria Morska we Władysławowie to nie jedyne atrakcje. W tym roku wybraliśmy się do Parku Dinozaurów w Łebie (kilka zdjęć można zobaczyć w naszej galerii), a także do Helu, gdzie oprócz fokarium zwiedziliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża. Fascynujące miejsce, bardzo polecamy wszystkim, którzy w przyszłości wybiorą się do Helu!

Ponadto w trakcie pierwszych kilku dni obozu we Władysławowie organizowany był międzynarodowy camp, w którym udział brali zawodnicy i zawodniczki z całej Europy. Dzieci miały możliwość podpatrzenia ciekawych technik od judoków, którzy kilka dni wcześniej startowali w Pucharze Europy Juniorek i Juniorów we Władysławowie. Tydzień później była możliwość zobaczenia na żywo Międzynarodowych Mistrzostw Polski do lat 23, na których nasz trener Grzegorz Gajerski otarł się o medal w kategorii do 90 kg, ostatecznie kończąc zawody na miejscu piątym.

Wszyscy uczestnicy wrócili cało do domu. Na pewno wystarczająco odpoczęli i od drugiej połowy września wezmą się ostro do pracy na treningach w swoich sekcjach.

Dziękujemy trenerom za opiekę i pracę na obozie a uczestnikom gratulujemy wytrwałości i siły!


Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, która na pewno niebawem zostanie jeszcze uzupełniona!


 « powrót


 

 
Kontakt z nami

Zabawa z Judo
Radosław Zamęcki
tel: + 48 601-51-80-70
email: kontakt@zabawajudo.pl

dodatkowe informacje dotyczące płatności zamieszczone są w zakładce DO POBRANIA

 

RODO - polityka prywatności

Najnowsza galeria


  Sponsorzy i Partnerzy

 

 

 

 
 
 
       
  Start | Zajęcia | Nasze sekcje | Trenerzy | O judo | Do pobrania | Galeria | Współpraca | Kontakt
© Zabawa Judo 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie:
Hajime Studio